Mikołajki w Szkole Polskiej w Moskwie

W dniu 5 grudnia 2020, w sobotę w naszej szkole miały miejsce, jak co roku Mikołajki. Tym razem nietypowo, bo przed ekranami komputerów, ale spotkaliśmy się, aby wspólnie świętować tę radosną dla wszystkich tradycję. Na początku musieliśmy ubrać świętego Mikołaja w konieczne rekwizyty ( czerwona czapka, broda, laska ), ponieważ ten oczekiwany nie mógł do nas w tym roku przybyć. Następnie ubieraliśmy wirtualnie choinkę, którą była jedną z mam. Nie zabrakło też mikołajkowych piosenek, wspólnie śpiewanych przez wszystkich oraz gier i zabaw ruchowych. Dzieci przedstawiały między innymi padający śnieg oraz jazdę na nartach, sankach i łyżwach.  Właśnie wspólne ćwiczenia z Mikołajem były w tym roku specjalnym prezenten dla dzieci. Samorząd Uczniowski, który był organizatorem Mikołajek pragnie podziękować rodzicom, paniom Katarzynie Potemkinie i Juli Wysockiej  za pomoc i udział w Mikołajkach a także nauczycielce naszej szkoły pani Patrycji Skobeleevej za czuwanie nad stroną techniczną spotkania.